Kamera termowizyjna FLIR T420

Kamery FLIR T420, T440 i T460 oferują 76.800 pikseli barwnego obrazu termowizyjnego, tworzenie obrazów UltraMax, zaawansowane wymienne soczewki pozwalające na dopasowanie do żądanego widoku i wielkości obiektu, oraz najwięcej w historii funkcji dotyczących efektywności, które pomagają odciążyć użytkownika w wymagającym środowisku pracy.

UltraMax firmy FLIR jest nowoczesną, unikalną technologią przetwarzania obrazów, umożliwiającą generowanie raportów z obrazami posiadającymi czterokrotnie więcej pikseli i o 50% mniej szumów, dzięki czemu istnieje możliwość przybliżania mniejszych celów i ich pomiaru, dokładniejszego niż kiedykolwiek.

Rozdzielczość w podczerwieni 320 x 240 (76.800 pikseli)
Częstotliwość detektora 60Hz
Czułość termiczna (NETD) < 0.04°C (40 mK)
Zakres pomiarowy -20°C do +650°C, opcja do +1200°C
Obiektyw standardowy / minimalna odległość ostrzenia / rozdzielczość przestrzenna IFOV wbudowany 25o x 19o / specyfikowana 0.4 m, rzeczywista 0.15 m / 1.36 mrad
Optyka opcjonalna / minimalna odległość ostrzenia /rozdzielczość przestrzenna nasadka-konwerter 15o x 11o /1.2 m / 0.82 mrad
nasadka-konwerter 45o x 34o / 0.2 m / 2.59 mrad
nasadka-konwerter  6o x 4.5o / 4.0 m / 0.33 mrad
nasadka-konwerter   90o x 73o / 0.04 m / 6.25 mrad
Regulacja ostrości ręczna, automatyczna
Aparat cyfrowy 3.1 Mpikseli (2048 × 1536) + lampa LED, pole widzenia 53° × 41o
Tryb zobrazowania w kamerze obraz w podczerwieni, widzialny, obraz w obrazie (PiP), MSX, izoterma (poniżej, pomiędzy, powyżej)
Funkcje pomiarowe punkt (1-3), obszar (1-5), temperatura różnicowa, alarm temperaturowy
Tryb zapisu obrazów w kamerze symultaniczny obrazu w podczerwieni i widzialnego, obraz w obrazie (PiP), MSX, wideo nieradiometryczne, UltraMax, okresowy (15 s – 24 h), galeria mini obrazów
Oprogramowanie do analizy termicznej i raportowania standardowe, nieodpłatne – FLIR Tools (PC, MAC), opcjonalne, płatne – FLIR Tools Plus (PC, MAC), mobilne, nieodpłatne – FLIR Tools Mobile (Android, iOS)
Gwarancja 2 lata kamera, 10 lat detektor, po rejestracji na stronie Producenta

Znakomita jakość obrazów termowizyjnych – Wyraźne zdjęcia termowizyjne w rozdzielczości 76800 pikseli, dostarczają dokładnych informacji z większej odległości.

Zaawansowana optyka – Największy wybór obiektywów, które można dobrać zależnie od odległości pomiarowej czy specyfiki danego pomiaru.

Więcej informacji dzięki zastosowaniu MSX – funkcja Multi-Spectral Dynamic Imaging dodaje do zdjęć termowizyjnych w czasie rzeczywistym informacje uzyskane na podstawie zdjęć wykonanych w świetle widzialnym. Dzięki temu rozwiązaniu zdjęcia termowizyjne zostają uzupełnione o dane, które umożliwiają błyskawiczną identyfikację i lokalizację problemów.

Skalowalny obraz w obrazie (P-i-P) – Możliwość nakładania termogramów na zdjęcia w świetle widzialnym, jako uzupełniającego źródła informacji.

Funkcja delta T i różne narzędzia pomiarowe – Zaawansowane, dostępne na ekranie funkcje analityczne obejmują między innymi temperaturę różnicową, 5 punktów pomiarowych, 5 obszarów prostokątnych, izotermę i inne funkcje.

Automatyczna orientacja – Automatyczna orientacja danych pomiarowych wyświetlanych na ekranie w trybie widoku pionowego i poziomego.

Adnotacje – Dodawanie notatek głosowych i tekstowych do zdjęć lub używanie ekranu dotykowego do wprowadzania notatek i rysunków; dołączanie dodatkowych pomiarów, uzyskiwanych za pomocą mierników cęgowych i mierników wilgotności, wyposażonych w funkcję MeterLink.

Kompas – Dodawanie do każdego zdjęcia informacji o kierunku, w którym jest zwrócona kamera, w celu dodatkowego opisania lokalizacji.

Asymetria łączników napowietrznych

asymetria-lacznikow-napowietrznych-ir

Ściana chłodni

sciana-chlodni-ir

Rozlew z nieszczelnego zaworu

Rozlew z nieszczelnego zaworu

Kamery termowizyjne FLIR
do zastosowań elektrycznych i mechanicznych

Najnowszy katalog FLIR SYSTEMS z kamerami termowizyjnymi i urządzeniami pomiarowymi do zastosowań elektrycznych i mechanicznych.

Pobierz PDF

Kamery termowizyjne FLIR seria T

Broszura zawiera przekrojowe informacje o kamerach termowizyjnych FLIR serii T do diagnostyki urządzeń.

Pobierz PDF

Kamery termowizyjne FLIR
do energetyki i utrzymania ruchu.

Broszura zawiera przekrojowe informacje o kamerach termowizyjnych FLIR dla elektryki, energetyki, przemysłu i utrzymania ruchu.

Pobierz PDF

Zastosowanie termowizji w przemyśle.

Wskazówki jak wykonywać pomiary

Pobierz PDF