FLIR_E60

Tak jak w przypadku serii FLIR Ex, do wyboru jest szereg różnych rozdzielczości detektora. Oprócz tego, dostępne są wymienne obiektywy: szerokokątne, dzięki którym można rejestrować większą powierzchnię z mniejszej odległości, lub teleobiektywy umożliwiające podgląd i pomiar temperatur mniejszych obiektów z większej odległości. Ręczne ustawianie ostrości pozwala na precyzyjną prezentację szczegółów i uzyskanie idealnych obrazów. Seria Exx to wspaniałe narzędzie dla specjalistów termografii dzięki funkcjom takim, jak MSX, ekran dotykowy i proste, intuicyjne menu.

MSX – opatentowane przez firmę FLIR rozwiązanie – dzięki któremu zapracowani elektrycy i mechanicy uzyskują dostęp do wszystkich istotnych danych wizualnych bezpośrednio na zdjęciu termowizyjnym.

Dzięki komunikacji (WiFi) ze smartfonami i tabletami, za pomocą aplikacji FLIR Tools Mobile dla urządzeń Apple® i Android™ można przesyłać strumieniowo wideo oraz szybko importować, przetwarzać i udostępniać obrazy, czy zmieniać ustawienia kamery.

Rozdzielczość w podczerwieni 320 x 240 (76.800 pikseli)
Częstotliwość detektora 60Hz
Czułość termiczna (NETD) < 0.05°C (50 mK)
Zakres pomiarowy -20°C do +650°C, opcja – +1200°C
Obiektyw standardowy / minimalna odległość ostrzenia / rozdzielczość przestrzenna IFOV wbudowany 25o x 19o / specyfikowana 0.4 m, rzeczywista 0.15 m / 1.36 mrad
Optyka opcjonalna / minimalna odległość ostrzenia /rozdzielczość przestrzenna nasadka-konwerter 15o x 11o /1.2 m / 0.82 mrad
nasadka-konwerter 45o x 34o / 0.2 m / 2.59 mrad
nasadka-konwerter 6o  x 4.5o / 4.0 m / 0.33 mrad
nasadka-filtr 25o x 19o / 0.15 m / 1.36 mrad
rozszerzenie zakresu pomiarowego do +1200oC
Regulacja ostrości ręczna
Aparat cyfrowy 3.1 Mpikseli (2048 × 1536) + lampa LED, pole widzenia 53° × 41o
Tryb zobrazowania w kamerze obraz w podczerwieni, widzialny, obraz w obrazie (PiP), MSX, izoterma (poniżej, pomiędzy, powyżej)
Funkcje pomiarowe punkt (1-3), obszar (1-3), temperatura różnicowa
Tryb zapisu obrazów w kamerze symultaniczny obrazu w podczerwieni i widzialnego, obraz w obrazie (PiP), MSX, wideo nieradiometryczne, galeria mini obrazów
Oprogramowanie do analizy termicznej i raportowania standardowe, nieodpłatne – FLIR Tools (PC, MAC) opcjonalne, płatne – FLIR Tools Plus (PC, MAC) mobilne, nieodpłatne – FLIR Tools Mobile (Android, iOS)
Gwarancja 2 lata kamera + 10 lat detektor, po rejestracji na stronie producenta

Wymienne obiektywy – W przypadku kontroli dużego obiektu, niezależnie czy szukasz problemów na wysoko zainstalowanych magistralach , czy badasz rozdzielnice można użyć szerokokątnego obiektywu 45°, lub teleobiektywu 15° co przyspiesza wykonywanie kontroli i umożliwia dokładny pomiar małych obszarów z odległości.

Łączność bezprzewodowa – Można generować raporty w terenie, korzystając ze smartfonów i tabletów, a następnie bezzwłocznie wysyłać je współpracownikom. Jest to również świetna metoda udostępniania obrazu innym członkom zespołu, którzy muszą pozostawać w bezpiecznej odległości od kamery i urządzeń pod napięciem lub w ruchu.

Sterowanie za pomocą ekranu dotykowego – Umożliwia wykonywanie analiz bezpośrednio na zdjęciu, w terenie. Można przesuwać wiele punktów i obszarów pomiarowych, w celu szybkiej i łatwej oceny przypadków, gdy temperatury przekraczają odpowiednie poziomy odniesienia. Wszystkie te dane są przechowywane w pomiarowym obrazie JPEG.

MeterLink® – Komunikacja z wybranymi miernikami uniwersalnymi, miernikami cęgowymi i wilgotnościomierzami firm FLIR i Extech, w celu rejestrowania wyników ich pomiarów bezpośrednio na zdjęciu termowizyjnym, w celu uwzględnienia tych informacji w raporcie oraz ich wykorzystania w charakterze trwałych danych uzupełniających. Jest to znakomita metoda zapisywania danych o obciążeniu wraz z obrazem termowizyjnym.

Automatyczna orientacja – Ta funkcja jest przydatna do właściwego ustawiania danych pomiarowych w przypadku ujęć, które nie mogą być w całości zarejestrowane w układzie poziomym. Automatyczna orientacja danych z pomiaru temperatury na ekranie zapewnia optymalną ich prezentację.

Rozdzielnia

rozdzielnia-w-wysokiej-rozdzielczosci-ir

Obwód drukowany

obwod-drukowany-ir

Diody led

diody-led-ir

Kamery termowizyjne FLIR
do elektroenergetyki.

Broszura zawiera przekrojowe informacje o kamerach termowizyjnych FLIR dla elektroenergetyki.

Pobierz PDF

Zastosowanie termowizji w przemyśle.

Wskazówki jak wykonywać pomiary

Pobierz PDF