FLIR_e40

Każdy zapracowany elektryk, kierownik i specjalista ds. utrzymania ruchu, planujący częste, wykonywane na odległość, kontrole termowizyjne urządzeń energetycznych lub wysokotemperturowych, doceni funkcje, w które wyposażone są kamery z tej linii. Można ją wyposażyć w obiektyw szerokokątny, albo w teleobiektyw do wykonywania pomiarów małych obiektów z dużej odległości, można je podłączać do smartfonów i tabletów oraz przygotowywać raporty w terenie, przy użyciu rozbudowanego zestawu narzędzi pomiarowych.

MSX – opatentowane przez firmę FLIR rozwiązanie – dzięki któremu zapracowani elektrycy i mechanicy uzyskują dostęp do wszystkich istotnych danych wizualnych bezpośrednio na zdjęciu termowizyjnym.

Dzięki połączeniu ze smartfonami i tabletami za pomocą aplikacji FLIR Tools Mobile dla urządzeń Apple® i Android™ można przesyłać strumieniowo wideo oraz szybko importować, przetwarzać i udostępniać obrazy.

Rozdzielczość w podczerwieni 160 x 120 pikseli
Częstotliwość detektora 60Hz
Czułość termiczna (NETD) < 0.07°C (70 mK)
Zakres pomiarowy -20°C do +650°C, opcja – +1200°C
Obiektyw standardowy / minimalna odległość ostrzenia / rozdzielczość przestrzenna IFOV wbudowany 25o x 19o / specyfikowana 0.4 m, rzeczywista 0.15 m / 2.78 mrad
Optyka opcjonalna / minimalna odległość ostrzenia /rozdzielczość przestrzenna nasadka-konwerter 15o x 11o /1.2 m / 1.64 mrad
nasadka-konwerter 45o x 34o / 0.2 m / 5.18 mrad
nasadka-konwerter 6o  x 4.5o / 4.0 m / 0.66 mrad
nasadka-filtr 25o x 19o / 0.15 m / 2.72 mrad
rozszerzenie zakresu pomiarowego do +1200oC
Regulacja ostrości ręczna
Aparat cyfrowy 3.1 Mpikseli (2048 × 1536) + lampa LED, pole widzenia 53° × 41o
Tryb zobrazowania w kamerze obraz w podczerwieni, widzialny, obraz w obrazie (PiP), MSX, izoterma (poniżej, pomiędzy, powyżej)
Funkcje pomiarowe punkt (1-3), obszar (1-3), temperatura różnicowa
Tryb zapisu obrazów w kamerze symultaniczny obrazu w podczerwieni i widzialnego, obraz w obrazie (PiP), MSX, wideo nieradiometryczne, galeria mini obrazów
Oprogramowanie do analizy termicznej i raportowania standardowe, nieodpłatne – FLIR Tools (PC, MAC) opcjonalne, płatne – FLIR Tools Plus (PC, MAC) mobilne, nieodpłatne – FLIR Tools Mobile (Android, iOS)
Gwarancja 2 lata kamera + 10 lat detektor, po rejestracji na stronie producenta

Wymienne obiektywy – W przypadku kontroli dużego obiektu, niezależnie czy szukasz problemów na wysoko zainstalowanych magistralach , czy badasz rozdzielnice można użyć szerokokątnego obiektywu 45°, lub teleobiektywu 15° co przyspiesza wykonywanie kontroli i umożliwia dokładny pomiar małych obszarów z odległości.

Łączność bezprzewodowa – Można generować raporty w terenie, korzystając ze smartfonów i tabletów, a następnie bezzwłocznie wysyłać je współpracownikom. Jest to również świetna metoda udostępniania obrazu innym członkom zespołu, którzy muszą pozostawać w bezpiecznej odległości od kamery i urządzeń pod napięciem lub w ruchu.

Sterowanie za pomocą ekranu dotykowego – Umożliwia wykonywanie analiz bezpośrednio na zdjęciu, w terenie. Można przesuwać wiele punktów i obszarów pomiarowych, w celu szybkiej i łatwej oceny przypadków, gdy temperatury przekraczają odpowiednie poziomy odniesienia. Wszystkie te dane są przechowywane w pomiarowym obrazie JPEG.

MeterLink® – Komunikacja z wybranymi miernikami uniwersalnymi, miernikami cęgowymi i wilgotnościomierzami firm FLIR i Extech, w celu rejestrowania wyników ich pomiarów bezpośrednio na zdjęciu termowizyjnym, w celu uwzględnienia tych informacji w raporcie oraz ich wykorzystania w charakterze trwałych danych uzupełniających. Jest to znakomita metoda zapisywania danych o obciążeniu wraz z obrazem termowizyjnym.

Automatyczna orientacja – Ta funkcja jest przydatna do właściwego ustawiania danych pomiarowych w przypadku ujęć, które nie mogą być w całości zarejestrowane w układzie poziomym. Automatyczna orientacja danych z pomiaru temperatury na ekranie zapewnia optymalną ich prezentację.

Asymetria łączników napowietrznych

asymetria-lacznikow-napowietrznych-ir

Rozdzielnia w wysokiej rozdzielczości

rozdzielnia-w-wysokiej-rozdzielczosci-ir

Szynoprzewody w rozdzielni głównej

szynoprzewody-w-rozdzielni-glownej-ir

Kamery termowizyjne FLIR
do elektroenergetyki.

Broszura zawiera przekrojowe informacje o kamerach termowizyjnych FLIR dla elektroenergetyki.

Pobierz PDF

Zastosowanie termowizji w przemyśle.

Wskazówki jak wykonywać pomiary

Pobierz PDF